پاورپوینت نانو فناوری

مطالب دیگر:
📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید گاردریل کامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید ژیوگریدهای پلیمری📂گزارش امکان سنجی مقدماتی طرح تولید پروفیل ها و گریتینگ پلیمري📂مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد خودكار شش گوش📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید خوراک ابزیان با روش اکسترودر📂پاورپوینت نقش پی ها و بادبندها در مهار زلزله در سازه📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید لوله های پلی اتیلن کروگیت📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید منگنز و آلیاژ منگنز📂مطالعه امکان سنجی طرح تولید محصولات لبنی مغذی📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید نانوفیلتر📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید اسیدهای چرب📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید آرگون، اکسیژن و نیتروژن📂مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد پنجره كركره اي📂مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد پارافين صنعتی📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی تولید پارافین کلره📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی واحد رنگرزی، چاپ و تکمیل پارچه📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید خودکار معمولی📂مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح توليد پستانك بچه📂مطالعات امكان سنجي مقدماتي طرح خودتراش پلاستيكي📂مطالعات امکان سنجی مقدماتی طرح تولید رزین های پلی استر غیراشباع
دانلود پاورپوینت نانو فناوری,نانو فناوری|47099542|fpu
هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت نانو فناوری وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این پاورپوینت در مورد فناوری نانو در 73اسلاید و شامل فناوری نانو و روش های سنتز نانو مواد،فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی،فناوری نانو، نانوتکنولوژی،نانوفناوري ،نانو،مواد نانو،علم نانو ،کاربردها و اهميت نانوفناوری ،نانو تكنولوژی; علم ذرات ريز ،کاربردهای نانوفناوری و منابع می باشد...تعدادی ازصفحات به زبان انگلیسی است


مشخصات فایل
تعداد صفحات73حجم2295/529 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

این پاورپوینت در مورد فناوری نانو در 73اسلاید و شامل فناوری نانو و روش های سنتز نانو مواد،فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی،فناوری نانو، نانوتکنولوژی،نانوفناوري ،نانو،مواد نانو،علم نانو ،کاربردها و اهميت نانوفناوری ،نانو تكنولوژی; علم ذرات ريز ،کاربردهای نانوفناوری و منابع می باشد...تعدادی ازصفحات به زبان انگلیسی است

کاربرد نانو در غذا ها بدین صورت است که امکان اعمال تغییر در مواد غذایی آماده و اضافه کردن افزودنی های مورد نظر در اندازه های بسیار ریز و دستکاری محتویات فیزیکی مواد غذایی است. در مقیاس نانو مولکول های بیشتر از قوانین کوانتوم پیروی می کنند تا از قوانین فیزیک در مقیاس بزرگ. ترکیبات غیر قابل حل در آب یا روغن در مقیاس نانوبه راحتی حل می شوند، حتی این امکان وجود دارد که موادی که عموما پس از مصرف در معده آزاد می شوند. به صورت آزادنشده به طرف روده هدایت شوند و از آنجا مستقیما جذب شده و وارد گردش خون شوند به خصوص در مورد افزودن مواد غذایی ای مانند ویتامین ها و املاح معدنی.

هدف از انتخاب این موضوع آگاهی دادن به افراد جامعه در مورد

پیشرفت علم در زمینه تولید غذا در عصر نانوتكنولوژی می باشد.

نانوتكنولوژی علمی جدید است كه می خواهد مضراتی كه علوم

مصنوعی در عالم كنونی گذاشته را از بین برده واز راه طبیعی جهان

را تبدیل به بهشت كند ، بطوری كه زندگی برای تمام مردم ازكودك تا

بزرگ لذت بخش وراحت شود. انقلاب صنعتی برای اشخاص ساكن روی این سیاره این توانایی را ایجاد می كند . كه ازاین پس نیازی به بریدن درختان جنگل ها و فرستادن دودشان به هوا نشوند و این پیمان نانوتكنولوژی است .

اگر چه هنوز نانوفناوري در آغاز حيات خود قرار دارد، ولي در همين چند سال اخير اميدهاي زيادي را در بين دانشمندان براي دستيابي به مواد با قابليت هاي بالا و ساخت محصولات با عمر و کيفيت بالا ايجاد کرده است.

برخي از توانايي هايي كه در بشر از طريق علم نانو بدست آورده است :

Øتوليد نانوتيوب هاي کربني (ساختارهاي لوله اي کربني)

Øچندين برابر نمودن سطوح خود تميز شونده يا هميشه تميز ساخت و ربايش مغناطيسي

Øتوليد لاستيک هاي با عمر بالاي ده سال

Øدارورساني به تک سلول هاي آسيب ديده در بدن

نانوفناوري، توانمندي توليد مواد، ابزارها و سيستم هاي جديد با در دست گرفتن کنترل در سطوح ملکولي، اتمي و استفاده از خواص آن سطوح است.

اين فناوري، در حوزه هاي مختلف اعم از غذا، دارو، تشخيص پزشکي، فناوري زيستي، الکترونيک، کامپيوتر، ارتباطات، حمل و نقل، انرژي ، محيط زيست ، مواد، هوافضا، امنيت ملي و غيره خواهد بود.

قدمت علم نانو به شروع حیات روی کره زمین برمی گردد.

جانوران نرم تن صدف دار و حلزون ها، صدفهای بسیار سختی را می سازند که در واحد های نانو ساختاری بسیار محکم به یکدیگر متصل شده اند.

قرن چهارم پس از میلاد: شیشه سازان رومی شیشه هایی حاوی فلزات نانو مقیاس می ساختند.

قرن 18 و 19: فناوری عکاسی که وابستگی کاملی به ذرات بسیار ریز نقره دارد، توسعه یافت.

البته ایده نانو توسط « ريچارد فايمن» با طرح چهار سئوال زیر كه در یک سمينار عنوان كرد به صورت علمی در جوامع علمی مطرح شد:

1- آيا ميتوان اتمها را جابجا كرد؟(مثلا جاي اتم Aرا با اتم B عوض كنيم.)

2- آيا مي شود ماشينهاي بسيار بسيار كوچك درست كرد؟(مثلا با چند اتم...)

3- آيا ميتوانيم سيم هايي درست كنيم كه از اتم ساخته شده باشند؟

4- آيا قوانين فيزيك در برابر اين جزئيات مقاومت مي كنند؟


در آينده محققين قادر به ايجاد ساختارهايي از مواد خواهند شد، که در طبيعت نبوده و شيمي مرسوم نيز قادر به ايجاد آن نيست. برخي از مزاياي مواد نانوساختار عبارتست از : مواد سبک تر، قوي تر و قابل برنامه ريزي، کاهش هزينه عمر کاري از طريق کاهش دفعه هاي نقص فني؛ ابزارهايي نوين بر پايه اصول و معماري جديد؛ بکارگيري کارخانه هاي مولکولي يا خوشه اي که مزيت مونتاژ مواد در سطح نانو را دارند. اين مواد مي توانند، کاربرهاي مختلفي را در صنايعي همچون: صنعت هواپيمايي، صنعت خودرو، لوازم خانگي و غي


"